Faq

Nazwa naszej restauracji oznacza mosiężną rurę z piwem. W browarnictwie ciągle używane jest nazwa „pipa” określające długie, szklane naczynie, służące do nalewania piwa.

Nasza restauracja zlokalizowana jest w sercu Krakowa, przy ul. Floriańskiej. Samochód można zostawić na pobliskich parkingach lub wygodnie dojechać komunikacją miejską, która sprawnie kursuje z różnych zakątków miasta.

Najbliższy przystanek to “Teatr Słowackiego”, jednak malowniczymi, zabytkowymi alejkami wygodnie dojdziemy również z takich przystanków jak “Poczta Główna”, “Teatr Bagatela”, czy “Plac Wszystkich Świętych”.

W naszej restauracji również znajdują się dania wegetariańskie. Szczegółowe ich skład dostępne są na miejscu, nasi kelnerzy chętnie również opowiedzą więcej o ich sposobie przyrządzania

Jak najbardziej, w naszej restauracji akceptujemy zwierzęta. Szczególnie w sezonie letnim rekomendujemy wizytę ze swoim czworonożnym przyjacielem w ogródku, gdzie będzie miał przestrzeń i spokój. Nasz ogródek zlokalizowany na dziedzińcu zapewnia wspaniałą atmosferę!

Oczywiście, można do nas zadzwonić, aby danie zostało przygotowane na wynos. Jednak zamówienie należy odebrać osobiście – nie dostarczamy ich na wskazany adres.

W XVI wieku kamienica przy Floriańskiej 30 zmieniła swój charakter na mieszkalny, ale renoma lokalu niegdyś się tam znajdującego przetrwała przez kolejne wieki. Podobno sam cesarz Austro –Węgier Franciszek Józef I, który w XIX wieku odwiedził Kraków, miał zatrzymać się na chwilę przy niedalekim Barbakanie i zapytać: „Co z tym słynnym lokalem przy ulicy Floriańskiej 30?”. Oprowadzający go namiestnik Krakowa nie miał innego wyjścia, jak odpowiedzieć, że lokal zamknięto z powodu jego niechlubnej przeszłości. Rozczarowany tą informacją cesarz podobno szybko zrezygnował z dalszego pobytu w mieście.

Zrujnowana w czasach PRL kamienica odzyskała dawny blask w 1997r. W tym samym roku mieszkańcy miasta doczekali się także otwarcia restauracji Pod Złotą Pipą, która z miejsca podbiła ich serca wystrojem nawiązującym do czasów cesarza Franciszka Józefa I, który znalazł się w logo tego miejsca.