Dzik

DZICZYZNA NA POLSKICH STOŁACH

Chyba nie ma bardziej szlachetnego produktu niż dziczyzna. Zwłaszcza w Polsce, gdzie tradycja jej przyrządzania sięga czasów szlacheckich dworów i wypraw na polowania, opisywanych przez wieszczów. Jeśli mowa o najwykwintniejszej, najbardziej klasycznej dla kuchni polskiej potrawie, to nie sposób nie wymienić dzika. Króluje on na stołach podczas wielkich uroczystości. Zachwycają nie tylko rodzimych miłośników tradycyjnych smaków, ale także gości z zagranicy.

Z królewskim mięsem należy obchodzić się po królewsku. Zanim więc dziczyzna ozdobi Wasze talerze i opatuli Wasze zmysły kulinarne, trzeba zamarynować ją w naszym rodzimym winie i przyprawach według wiekowych przepisów kulinarnych.Tylko perfekcyjnie obrobione i przyrządzone danie ma szansę być prawdziwym delikatesem, takim jakie znajdziecie w naszym menu.

Dziczyzna jest mięsem znacznie zdrowszym od mięsa tuczonych zwierząt rzeźnych. Jest bardziej pożywna ponieważ zawiera więcej białka, ale jest przy tym lekkostrawna. Pokarm, którym żywi się zwierzyna łowna wolny jest od wszystkich dodatków stosowanych w paszach przemysłowych, szkodliwych dla naszego organizmu. Mięśnie zwierząt łownych są drobnowłókniste, bardziej wyrobione, mocno ukrwione, zawierają bardzo mało tłuszczu. Idealnie wywarzona dziczyzna podana na sosie z leśnych grzybów, wprawi Was w osłupienie smakowe. By podkreślić smak tego pysznego mięsa podajemy je Wam razem z prostymi kluskami śląskimi oraz buraczkami zasmażanymi. To wyborne połączenie smaków olśni Was w każdym kęsie.