facebook

Pod Złotą Pipą - historycznie w Krakowie

Miejsce z klimatem w Starym Krakowie

 

Przechodząc się urokliwymi uliczkami krakowskiej Starówki nie sposób nie poczuć wyjątkowej atmosfery, panującej w tym mieście. Co więcej, gastronomiczna mapa tego miasta również nie pozwala zapomnieć o tym, że znajdujemy się w prawdziwie historycznym miejscu, które słynie z wielu legend i opowieści. Najlepsze restauracje w Krakowie znajdują się właśnie na Starym Mieście, a jedną z nich niewątpliwie jest Restauracja Pod Złotą Pipą, która mieści się w zabytkowej kamienicy. Z tym miejscem związanych jest także wiele legend oraz faktów historycznych, które sprawiają, że zyskuje ono jeszcze bardziej niepowtarzalna atmosferę.

 

To właśnie w kamienicy przy ulicy Floriańskiej odbywały się wykwintne uczty dla najbardziej znamienitych gości, odwiedzających miasto królów. To właśnie dlatego cała restauracja została wystylizowana na czasy Franciszka Józefa, który przebywał w Krakowie. Obecnie w tej słynnej piwnicy w Krakowie można zjeść dobre jedzenie, a także napić się piwa.

 

Kuchnia staropolska - propozycje dań dla każdego

 

Restauracja Pod Pipą nawiązuje nie tylko wystrojem do czasów cesarsko-królewskich, ale przede wszystkim kuchnią. Szef kuchni proponuje gościom wykwintne potrawy, które zasmakują nie tylko miłośnikom tradycyjnej polskiej kuchni, ale również turystom, którzy chcą poznać nasze tradycyjne smaki. W związku z tym można tutaj skosztować wyśmienitych zup, takich jak żurek czy rosół. Restauracja słynie również z wyjątkowo aromatycznej kaczki, pasztetu czy golonki, przygotowywanych według tradycyjnych receptur.

aktualności

menu restauracji

zobacz galerie