facebook

pub

Pub w Krakowie przy Floriańskiej to doskonałe miejsce, by spędzić czas, odprężyć się i wypić doskonały alkohol. Ta prestiżowa lokalizacja nie oznacza jednak, że goście lokalu Pod Złotą Pipą czują się w nim skrępowani. Wręcz przeciwnie! Wysmakowane wnętrze wyposażono w taki sposób, by zapewniało przesiadującym w nim osobom wrażenie ciepła i przytulności. Czerwone miękkie kanapy umieszczono w drewnianych lożach, które oświetlono ciepłym i dyskretnym światłem. Loże te doskonale nadają się na luźne spotkania przy piwie, choć oczywiście można zawsze usiąść także przy barze lub przy wygodnych stolikach.

 

Choć lokal Pod Złotą Pipą mieści się w piwnicy zabytkowej kamienicy, wnętrze jest bardzo ciepłe, także podczas mroźnych zimowych dni. Z kolei w lecie piwnica zapewnia przyjemny chłód, dzięki któremu można odpocząć od panującego na zewnątrz upału. Podczas letnich wieczorów ogromnym powodzeniem wśród gości cieszy się ogródek, który dzięki temu, że mieści się w podworcu, jest wyjątkowo zaciszny i skutecznie chroni od gwaru sąsiednich ulic.

 

Pub Pod Złotą Pipą to tylko z pozoru typowa piwnica w Krakowie. W porównaniu z innymi lokalami, ma on dużo szerszą ofertę, co oczywiście dostrzegają jego goście. Można tutaj wpaść po prostu na piwo, ale także spróbować wyśmienitych koktajli, drinków i innych trunków. A gdy tylko poczuje się głód, wystarczy poprosić o kartę dań, w której znaleźć można ogromny wybór pysznych potraw, zarówno na mniejszy, jak i większy apetyt. Połączenie pubu i restauracji to ogromny atut lokalu, który zdecydowanie wyróżnia go na tle innych krakowskich piwnic.

 

Odwiedzając pub Pod Złotą Pipą można liczyć nie tylko na możliwość wypicia świeżego piwa, polskiej wódki czy słynnych koktajli. W lokalu zawsze jest świetna muzyka, która umila gościom wielogodzinne rozmowy. W zimie można trafić na koncert jazzowy lub zespołu specjalizującego się w muzyce biesiadnej.

 

Dużą popularnością wśród gości cieszą się Alkoholowe Szachy, które często są głównym powodem odwiedzin pubu. Pomysł tych szachów jest wręcz genialny, bo oto zamiast posługiwać się zwykłymi pionkami i jednocześnie mieć na stoliku kieliszek z ulubionym alkoholem, można mieć obie rzeczy połączone. W Alkoholowych Szachach funkcję pionków pełnią bowiem kieliszki, wypełnione różnymi gatunkami alkoholi. W zależności od upodobań, można zamówić szachy z jednym rodzajem wódki, lub zdecydować się na zestaw najlepszych polskich alkoholi, takich jak żubrówka, wiśniówka czy krupnik. Oczywiście każdy rodzaj wódki odpowiada innej figurze szachowej. Ponieważ nie wszyscy lubią grać w szachy, dostępne są także warcaby alkoholowe, które także cieszą się dużym powodzeniem.

 

Wspaniałe alkohole to oczywiście tylko część oferty pubu Pod Złotą Pipą. W lokalu serwowane są bowiem liczna napoje chłodzące, a także czekolada, herbata i kawa w różnej postaci. Można zamówić tradycyjne espresso lub cappuccino, ale także zimową kawę z przyprawami korzennymi, Irish Coffee lub kawę po galicyjsku. Zimą furorę robi także gorąca czekolada, która rozgrzewa podwójnie ze względu na dodatek wiśniówki. Podobny efekt rozgrzania można uzyskać pijąc herbatę z prądem lub jeszcze lepiej typowego grzańca galicyjskiego. Grzane wino, krupnik, piwo grzane, miód trójniak to tylko fragment oferty stworzonej specjalnie na zimową porę. Zimowy Kraków jest przecież wyjątkowo urokliwy i po spacerze po jego ośnieżonych uliczkach najlepiej smakuje tradycyjny grzaniec.

aktualności

menu restauracji

zobacz galerie